Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 63-latka, który wszczął awanturę w swoim domu. Jak się okazało to nie pierwszy taki przypadek. Mężczyzna przez ponad 4 lata znęcał się psychicznie nad żoną.

W minioną sobotę, 5 marca przed godziną 23.00 dyżurny Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który bardzo agresywnie zachowywał się na terenie swojej posesji. Agresor podpalił drzwi wejściowe domu jednorodzinnego oraz groził żonie pozbawieniem się życia. Skierowany na miejsce patrol potwierdził wszystkie informacje i aresztował 63-letniego mieszkańca  Łazisk Górnych, który był pod wpływem alkoholu. W trakcie obezwładniania mężczyzna wyzywał policjantów i usiłował ich szarpać. 63-latek trafił do izby zatrzymań i został objęty policyjnym dozorem; ma również zakaz zbliżania się do rodziny.

Podczas gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że mężczyzna od ponad czterech lat stosował wobec żony przemoc psychiczną. Nadużywając alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których poniżał ją i ciągle niepokoił. 

7 marca mieszkaniec Łazisk został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał zarzuty: znęcania się nad żoną, zniszczenia mienia, kierowania gróźb wobec członków swojej najbliższej rodziny oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Prokurator przychylił się także do wniosku policjantów i objął podejrzanego środkami zapobiegawczymi w postaci dozoru, nakazu opuszczenia domu oraz zakazu kontaktowania się z rodziną. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Należy pamiętać, że w przypadkach jakiejkolwiek przemocy domowej nie można jej tolerować. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, ale przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie oraz krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Nie czekaj, skontaktuj się z odpowiednią placówką.