Z powodu sytuacji międzynarodowej, ten weekend upłynie pod znakiem pomocy dla Ukraińców. Podczas większości wydarzeń uczestnicy będą mieli możliwość wsparcia charytatywnych akcji.

Sobota

SOKÓŁ / PRO8L3M / PEZET w Spodku

Jeśli jesteś fanem rapu i muzyki hip-hop koniecznie wybierz się do katowickiego Spodka na koncert Sokoła. Event ten otworzy premierową trasę albumu NIC. W dodatku wystąpią takie gwiazdy jak Pezet oraz Pro8l3m, którzy zagrają szeroki przekrój utworów z repertuaru wszystkich wydawnictw. Koncertom Sokoła i PRO8L3Mu będzie towarzyszyła całkowicie nowa oprawa wizualna, a Pezet wróci do Katowic ze swoim sprawdzonym w bojach live bandem. Bramki otwierają się o godzinie 17.00.

Wystawa Jerzego Wilgusa w Galerii Pusta

O godzinie 18.00 w Galerii Miasta Ogrodów odbędzie się wernisaż prac wybitnego rzeźbiarza Jerzego Wilgusa. Prace, które będzie można zobaczyć na wystawie powstały w latach 90. oraz po 2000 roku. Najnowsze dzieła powstały w czasie pandemii w ramach cyklu „sztuka w czasach zarazy”. Jedna z nich nosi nawet tytuł KoronaWilgus. Tematyka rzeźb jest bardzo różnorodna. Są to zarówno twarze, postacie, zwierzęta, stwory, jak i rzeźby abstrakcyjne, które zachwycają swoim światłem i kształtem.W trakcie wernisażu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla uchodźców z Ukrainy. 

Niedziela

“Pobiegnij dla Ukrainy”, Dolina Trzech Stawów

Jeśli chcesz aktywnie wspomóc obywateli Ukrainy weź udział w biegu charytatywnym, który odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany dla potrzebujących. Start biegu będzie mieć miejsce w południe. Do pokonania jest ok. 4,5 km. Na bieg nie obowiązują zapisy. Każda chętna osoba powinna pojawić się przed biegiem w godzinach 10.00-11.55 w biurze zawodów i opłacić gotówką udział, wrzucając wpisowe do puszki (minimalna kwota to 30 zł). 

“Jezioro Łabędzie” – Narodowy Balet Kijowski, Miasto Ogrodów

Powyższy tytuł to klasyka baletu, która tym razem zostanie zaprezentowana w wykonaniu Narodowego Baletu Kijowskiego. Dzieło Piotra Czajkowskiego opowiada o miłości księcia Zygfryda i Odetty, dziewczyny zaklętej w łabędzia. To wyjątkowa okazja na zobaczenie wybitnych artystów w akcji. Podczas tego wydarzenia również będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz artystów z Ukrainy i ich rodzin. Spektakl zacznie się o godz. 17.00. Bilety można kupić w cenie 115 i 130 zł.

Po więcej kulturalnych wydarzeń w województwie śląskim sięgnij do tego artykułu.