Dziś, czyli  25 listopada 2021 o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu będzie mieć miejsce wyjątkowe spotkanie z poezją. Gośćmi tego magicznego wieczoru będą Grzegorz Kielar oraz Jerzy Duda. 

Filia nr 2 – Rudna IV przy ulicy Gospodarczej 32 w Sosnowcu serdecznie zaprasza na niecodzienne, listopadowe spotkanie. Jesienna aura idealnie sprzyja nostalgicznemu klimatowi, jaki wprowadza życia literatura. 

Na wieczorek poetycki zaproszonych zostało dwóch znamienitych gości. Grzegorz Kielar urodził się w 1954 roku. Aktualnie mieszka w Tarnowskich Górach. W przeszłości pracował jako nauczyciel. Zadebiutował w roku 2011 tomikiem „I chyba lepiej tak”. Od tego czasu wydał jeszcze trzy tomiki: „Skrajem” w 2014, „Węzły węzełki” w 2016 i „Rozmowy z czasem” w 2021. To właśnie na ostatnim tomiku będzie się skupiał Kielar podczas wieczornych opowiadań. 

Jego teksty są znane w środowiskach krakowskim i katowickim. Weszły również do antologii „Czy w tym mieście mieszka poeta”. Grzegorz Kielar jest także laureatem wielu konkursów poetyckich m.in. Turnieju Jednego Wiersza, Konfrontacji Literackich w Głogowie czy Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rodziny Wiłkomirskich w Kaliszu. Zyskał sławę międzynarodową, gdy jego wiersze zostały przetłumaczone na język litewski i ukazały się w kilku litewskich czasopismach kulturalnych. Zajmuje się także współorganizowaniem spotkań poetyckich w ramach Salonu Literackiego przy Tarnogórskim Centrum Kultury.

Drugim gościem będzie Jerzy Duda – poeta i pieśniarz związany z grupą poetycką „Obok sceny”. Do tej pory ukazały się dwie książki jego autorstwa: „Początek” oraz „Żłobek codziennej starości duszy mej”. Duda jest doświadczonym przez życie człowiekiem, który w papierze i słowie znalazł ukojenie. Domyśla się, że to dopiero początek jego literackiej wędrówki.

Na terenie biblioteki obowiązują wszystkie zasady epidemiologiczne, czyli dezynfekcja rąk, dystans półtora metra oraz noszenie maseczek.