Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną Roberta Neumanna „Polska nieznana z lotu ptaka”. Ekspozycja przeniesie widzów w nietypową podróż po Polsce.

Wystaw będzie dostępna w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 25 listopada 2021 o godz. 18.00. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Uczestnicy wernisażu mają obowiązek dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu, używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos oraz zachowania dystansu 1,5 metra.

“Polska nieznana z lotu ptaka” to seria fotografii, które pokazują nasz kraj z niecodziennej perspektywy. To nie tylko podróż w przestrzeni, od Bieszczad po Szczecin, od Tatr, po Trójmiasto, ale również w czasie. Zdjęcia były bowiem robione w różnych porach roku, co ma również wpływ na estetykę i interpretację. 

Kilka słów o autorze

Robert Neumann urodził się 4 marca 1985 roku w Gliwicach. Studiował w Wielkiej Brytanii, a dokładniej na Uniwersytecie w Glasgow, w Szkocji, gdzie zdobył tytuł inżyniera budownictwa. 

Uwielbiał spędzać wolny czas na rowerze górskim, teraz eksploruje świat z dronem. Jego pasją jest fotografowanie i filmowanie. Za pomocą drona sfotografował i sfilmował wiele ciekawych miejsc na terenie województwa śląskiego, jak i całego kraju oraz Europy. Interesuje go tematyka lotnicza, sportowa oraz tradycje lokalne, takie jak procesje, obyczaje. Choć zaczynał od dronów, z czasem docenił fotografię tradycyjną. Jak sam to określa, jest w pełni otwarty na otoczenie. Neumann we wszystkim szuka interesujących kadrów, nieważne czy coś jest brzydkie lub nudne. Fotograf lubi zdobywać miejsca na ogół niedostępne i przyglądać się im zza obiektywu.

Osoby, które będą zainteresowane obejrzeniem prac z bliska, że przychodzić w godzinach otwarcia Mediateki, ale nie podczas imprez kulturalnych. Mediateka prosi o wcześniejszy kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub o zwrócenie się po pomoc w szatni.

Wystawę można oglądać od 25 listopada 2021 do 21 stycznia 2022.