Policjanci orzeskiej patrolówki zatrzymali młodego mężczyznę, u którego znaleźli narkotyki. 23-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Młody mężczyzna – mieszkaniec Orzesza został zatrzymany w środę, 9 lutego około godziny 19.00. 23-latek przebywał wraz ze swoimi rówieśnikami w piwnicy jednego z budynków wielorodzinnych w centralnej części miasta. 

Przy orzeszaninie znaleziono przedmioty służące do palenia marihuany, a w powietrzu unosił się charakterystyczny jej zapach. Policjanci przeszukali pomieszczenie i znaleźli susz roślinny. Badania potwierdziły, że to marihuana. 

Mieszkaniec Orzesza trafił początkowo do policyjnej izby zatrzymań, ale został już doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie po przesłuchaniu usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec podejrzanego 23-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Warto przypomnieć, że na terenie Polski posiadanie, zażywanie i sprzedawanie marihuany oraz innych środków odurzających jest zabronione.