Dnia 13 maja w Rudzie Śląskiej, funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę w wieku 37 lat, który podejrzewany był o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało obecność niemal 3 promili alkoholu w jego organizmie. Wszystko to stało się możliwe dzięki zgłoszeniu od przypadkowego świadka, który zauważył niebezpieczne zachowanie kierowcy.

Świadek, podróżujący za kierowcą Forda Transita, zauważył, że ten porusza się po drodze w sposób niepokojący – zygzakując. Obawiając się o bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, natychmiast powiadomił odpowiednie służby. Dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, mężczyzna został zatrzymany na skrzyżowaniu ulic Skośnej i 1 Maja. Tam przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło wysoki poziom alkoholu we krwi podejrzanego – wynik testu wyniósł 2,9 promila.

Teraz los 37-latka leży w rękach prokuratury i sądu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna. Policjanci składają apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności na drogach. Przypominają również, że nietrzeźwi kierowcy są jednym z głównych sprawców wypadków drogowych.