Miejski Dom Kultury w Mikołowie wraz z Inspiradonia serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na warsztaty makramy. Zajęcia odbędą się 18 stycznia 2022 roku od godz. 17.00.

Makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. W ciągu ostatnich lat, sztuka ta stała się niesamowicie popularna. Nic dziwnego. Za pomocą prostych wiązań można stworzyć wspaniałe ozdoby oraz funkcjonalne przedmioty, takie jak kwietniki, naszyjniki, makaty ścienne, a nawet torebki i plecaki. Możliwości są wręcz nieograniczone.

Warsztaty są przeznaczone dla każdej płci, chociaż to hobby uprawiają głównie panie. Jeśli lubisz styl boho albo rustykalny, to te warsztaty są idealne dla Ciebie. To nie tylko okazja do nauczenia się czegoś nowego i ciekawego, ale również kreatywne spędzenie czasu i odpoczynek od codziennego pędu oraz stresu. Można również wspólnie się pośmiać, porozmawiać czy poplotkować.

Jak wyglądają warsztaty?

Szkolenie będzie trwało około 3 godziny. W tym czasie każdy uczestnik pozna podstawowe sploty wykorzystywane w makramie, dzięki którym będzie w stanie stworzyć własnoręcznie swoją niepowtarzalną makramę o wymiarach ok. 30 x 60 cm, którą na koniec zabierze do domu. 

Warsztaty poprowadzi Anna Komora, która od wielu lat tworzy makramy. Dodatkowo prowadzi fanpage na Facebook’u pod nazwą Inspiradonia. Sztuki i pasji do rękodzieła nauczyła się w dzieciństwie od babci. Dzisiaj jej prace ozdabiają wnętrza domów, restauracji oraz stanowią wyjątkowe tła dekoracji ślubnych.

Nie trzeba się specjalnie przygotowywać do warsztatów. Wszelkie materiały i wygodne stanowisko pracy zostaną zapewnione. Wystarczy wziąć sobie wolny wieczór od rodziny lub pracy i dobrze się bawić!

Uwaga! Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona do 10 osób. Warto pospieszyć się z zapisami. Jeśli będzie mniej niż trzy osoby, warsztaty zostaną odwołane, ale organizatorzy są pewni, że taki scenariusz się nie zdarzy. Zapisy prowadzi Miejski Dom Kultury w Mikołowie pod numerem tel. 32 738 09 46.

Koszt warsztatów to 110 zł.