Do wypadku doszło na początku stycznia 2023 roku, na ulicy Barlickiego w Łaziskach Górnych. Idącego późnym popołudniem pieszego, potrącił samochód marki renault scenic. Na szczęście pieszemu nic się poważnego nie stało.

Późne popołudnie w styczniu kojarzy się nie tylko z szybko zapadającym zmrokiem, ale i mniejszym bezpieczeństwem dla pieszych. Dlatego też policja apeluje, aby przechodzić przez ulicę tylko w specjalnie oznaczonych miejscach oraz nosić odblaski. Jak się jednak okazuje, czasem to nie wystarcza.

Pieszy, który został potrącony przez pijanego kierowcę samochodu osobowego, przechodził przez jezdnię w dozwolonym miejscu, na pasach. Te były bardzo dobrze oświetlone. Jedno jest pewne – gdyby kierowca był trzeźwy, nie doszłoby do tragedii.

Jak się późnej okazało, kierujący osobowym renault scenic, miał we krwi 1,5 promila alkoholu. Został on ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Pieszy został przetransportowany do szpitala na obserwację, ale z ustaleń dziennikarzy wynika, że jego życiu i zdrowi nie zagraża niebezpieczeństwo.