To świetna informacja dla pacjentów z Mikołowa, Łazisk i okolic. Zespół lekarzy ze Szpitala Powiatowego w Mikołowie powiększa się o trzech bardzo dobrych specjalistów.

Centrum Zdrowia w Mikołowie dynamicznie się rozwija. Jeszcze nie tak dawno do placówki dołączył wybitny chirurg naczyniowy i angiolog – profesor Krzysztof Ziaja. W tym miesiącu do zespołu specjalistów dołączają trzy znakomite nazwiska. Pracę w Mikołowie rozpocznie dr n. med. Zbigniew Gruszka, dr. n. med. Jerzy Brańka oraz dr n. med. Tomasz Gruszka. Te nazwiska powinny uszczęśliwić kobiety, które cierpią na raka piersi. Warto przedstawić każdego pana z osobna.

Doktor Zbigniew Gruszka

To specjalista w różnych dziedzinach, przede wszystkim w chirurgii ogólnej, plastycznej i rekonstrukcyjnej. Przez wiele lat pracował w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Katowicach, a w latach 2004-2021 zasiadał na stanowisku ordynatora oddziału chirurgii w Szpitalu im. św. Józefa w Mikołowie. 

Gruszka znany jest z operacyjnego leczenia raka piersi. Zajmuje się kompleksową diagnostyką, operacjami mastektomii i rekonstrukcjami piersi. Wziął udział w tworzeniu pierwszego śląskiego ośrodka Breast Cancer Unit, który powstał w 2013 roku. 

Doktor Jerzy Brańka

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dyplom lekarski uzyskał w 1979 roku. Ukończył chirurgię ogólną II stopnia i obronił przewód doktorski. Brańka również specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu raka piersi. Przez wiele lat pracował w Centralnym Szpitalu Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach. Jest współautorem wielu publikacji naukowych. 

Doktor Tomasz Gruszka

Ukończył Wydział Lekarski na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Posiada olbrzymie wykształcenie z zakresu nauk medycznych, chirurgii ogólnej i medycyny estetycznej. W 2012 roku obronił pracę i uzyskał tytuł specjalisty chirurgii ogólnej. Długi okres czasu pracował w Szpitalu im. św. Józefa w Mikołowie. Pełnił tam funkcję Starszego Asystenta. Interesuje się przede wszystkim medycyną małoinwazyjną i rekonstrukcyjną. Tomasz Gruszka to znakomity ekspert jeśli chodzi o diagnostykę i leczenie różnych schorzeń sutka. W operacjach i zabiegach wykorzystuje najnowsze technologie, takie jak ekspandery, protezy czy uzupełnianie ubytków pooperacyjnych własną tkanką tłuszczową. 

Taki skład Szpitala Powiatowego w Mikołowie z pewnością wpłynie pozytywnie na statystyki placówki, ale również na poczucie bezpieczeństwa przez pacjentów.