Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Mikołowie są bardzo zadowoleni z tegorocznych świąt listopadowych. Według statystyk to najspokojniejszy taki weekend od kilku lat.

Jak co roku, funkcjonariusze policji z uwagą patrolowali cmentarze i ruch miejski we wzmożonym okresie Dnia Wszystkich Świętych. Już od 29 października czuwali nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, kościołów, parkingów. To właśnie w tych miejscach najłatwiej o kolizje, szczególnie z udziałem pieszych. Największy ruch zawsze odbywa się 1 listopada, podczas Wszystkich Świętych, jednak w tym roku obyło się bez poważnych zdarzeń. Akcję “Znicz” zakończono 2 listopada.

To niesamowite, że w tym roku nie doszło do żadnego wypadku drogowego w okresie świątecznego weekendu. Doszło jedynie do ośmiu kolizji. Policja wylegitymowała łącznie 281 osób i przeprowadziła kontrolę 227 samochodów, 25 busów i 3 ciężarówek. Liczba wykroczeń wyniosła 197 w tym większość za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dwóch kierowców straciło z tego tytułu prawo jazdy na trzy miesiące. Policja jest bardzo zadowolona z faktu, że zatrzymała tylko jedną osobę, która prowadziła pojazd w stanie nietrzeźwości. W porównaniu do poprzednich lat, to imponujący wynik. 

Mikołowscy funkcjonariusze chcą bardzo podziękować kierowcom, pieszym i innym uczestnikom ruchu drogowego za cierpliwość podczas weekendowych utrudnień i stosowanie się do wydawanych poleceń. Było to duże ułatwienie dla policjantów. Podziękowania należą się również wszystkim tym, którzy jeździli w te dni bezpiecznie, bez pośpiechu i wedle zasad. Wszyscy mają nadzieję, że akcje profilaktyczne działają, a kierowcy jeżdżą coraz bardziej odpowiedzialnie, szczególnie jeśli chodzi o prowadzenie pod wpływem alkoholu. 

Więcej o akcji “Znicz” pisaliśmy w tym artykule.