Mikołowska drogówka obchodziła Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Pomocnikami policjantów byli najmłodsi, którzy karali kierowców… rysunkami. 

Roadpol Safety Days to projekt drogowej policji, w którym mogą brać udział państwa należące do ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego. Akcje przeprowadza się zgodnie z WIZJĄ ZERO, czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Celem projektu jest uświadomienie jakie zagrożenia czyhają na kierowców, ale też innych użytkowników dróg, takich jak piesi czy rowerzyści. Akcje mają promować bezpieczeństwo na drogach i przestrzeganie przepisów.

Najmłodsi w służbie policyjnej

21 września 202 roku zakończył się Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego zrealizowany został program Roadpol Safety Days, pod hasłem “Żyj i pozwól żyć innym”. Z tej okazji mundurowi z Mikołowa zaprosili do współpracy uczniów szkół podstawowych i przedszkola. Kierowcy, którzy tego dnia byli zatrzymywani za zbytnią prędkość, zamiast mandatu dostawali dziecięce rysunki, które uczniowie przygotowali specjalnie na tę okazję. 

Do akcji przystąpili mundurowi z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Towarzyszył im przedstawiciel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjanci odwiedzili i włączyli do udziału uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Orzeszu-Gardawicach, Szkoły Podstawowej nr 6 w Mikołowie i Przedszkola nr 6 “Zdrowe Jagódki” w Orzeszu.

Warto wspomnieć, że Tydzień Mobilności zaczął się 16 września. W tym okresie, policja prowadziła liczne działania kontrolne i prewencyjne pod hasłami: “Bezpieczny pieszy, “NIE dla prędkości” czy “Trzeźwość”. Miały one na celu podniesienie stopnia wiedzy na temat komfortowego i bezpiecznego podróżowania na co dzień. Miejmy nadzieję, że dziecięce “mandaty” dały kierowcom do myślenia i nie będą już przekraczać nadmiernie prędkości.