Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie o tematyce psychologicznej. Czy znasz swój umysł? Wiesz jak działa? Jak go pielęgnować? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podczas wykładu.

Spotkanie odbędzie się 13 października 2021 roku, o godzinie 17.00 w MDK w Łaziskach Górnych. Na wydarzenie są zaproszeni przede wszystkich słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale również inni mieszkańcy zainteresowani tematem.

Wykład poprowadzi pani psycholog Monika Kurpas

Głównym tematem spotkania będzie zapoznanie się z tematyką funkcjonowaniu mózgu oraz jego wpływie na codzienne życie i obowiązki. To za sprawą umysłu można komunikować się ze światem, czytać, pisać, uczyć się, pracować, poruszać, ogólnie żyć. Gdy zaczyna szwankować, ma to niewyobrażalnie duży wpływ na codzienne funkcjonowanie człowieka. Czuć ciągłe zmęczenie, stres, niemożność rozwiązywania problemów, brak komunikacji i zrozumienia. Może to skutkować negatywnymi aspektami, takie jak popadanie w nałogi, a w najgorszym wypadku choroby wywołane przez stres i przeciążenie organizmu.

Dbaj o swój umysł

Dlatego bardzo ważne jest, aby umieć dbać o swój umysł. Słuchacze będą mogli zapoznać się z technikami, które pomogą im pielęgnować najważniejszy organ w ciele. Gdy odpowiedni używa się mózgu, może on bez szwanku służyć człowiekowi do późnej starości. Nie trzeba się wówczas martwić brakiem koncentracji, zapominaniem, wykonywaniem prostych czynności czy uczeniem się. Tak, nawet na starość!

Mózg człowieka to bardzo elastyczny i plastyczny twór, który używany często i zmuszony do intelektualnej pracy, potrafi się wciąż rozwijać tworząc nowe powiązania neuronowe. 

Wszyscy zainteresowani będą mile widziani. Miejmy nadzieję, że każdy wyniesie z wykładu coś ważnego dla siebie.

Wydarzenie jest bezpłatne, jednak należy potwierdzić swoją obecność dzwoniąc pod numer 32 224 10 33. Wynika to z ograniczeń, które nakłada na wszystkich pandemia koronawirusa.