Do Budżetu Obywatelskiego trafił nowy projekt, w ramach którego dzieci i młodzież będą mogły doskonalić swoje sportowe umiejętności. Głosowanie trwa do 21 października 2021 roku. 

Boisko “Orlik” przy ul. Zielonej w Mikołowie posiada wolne miejsce na rozbudowę kolejnych obiektów, które mogłyby zachęcić najmłodszych do większej aktywności fizycznej. 

Radna Martyna Centkowska-Strzelczyk oraz Jacek Lipiecki wpadli na pomysł projektu o nazwie “Multirig Kids – kuźnia młodych NINJA”, który polegałby na zamontowaniu w obrębie boiska specjalnej konstrukcji “Multirg Kids”. Urządzenie to pozwala na trenowanie techniki pokonywania przeszkód. Konstrukcja Multirig bardzo często wykorzystywana jest w programach telewizyjnych takich jak “Ninja Warrior”. Dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi mistrzowie ninja. Być może ktoś odważy się na wystąpienie w programie, skoro będzie mieć możliwość swobodnego trenowania?

Ważny cel

Pomysłodawcy projektu uważają, że w dzisiejszych czasach pobudzanie pasji do aktywności fizycznej wśród młodych to bardzo ważne zadanie. Z konstrukcji będzie można korzystać przez cały rok, a bliskie usytuowanie szkoły pozwoli wykorzystywać obiekt jako cel zajęć z wychowania fizycznego. Dużą zaletą jest to, że z Multirig może korzystać kilka osób jednocześnie.

Z uwagi na bezpieczeństwo, pod konstrukcją zostaną wyłożone maty przerostowe, które są jednocześnie tanie w utrzymaniu i estetyczne. 

Inwestycja miałaby kosztować prawie 60 tysięcy złotych. W koszta wchodzą zakup konstrukcji i jej montaż (38 880 złotych), a także stworzenie bezpiecznej nawierzchni  o wielkości około 72 metrów kwadratowych (11 520 złotych). Należy jeszcze doliczyć dostawę i montaż tablicy z regulaminem, dokumentację projektową i uporządkowanie terenu. 

Warto zagłosować na ten projekt, ponieważ jego celem jest wsparcie dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy mają szczytny i ważny cel, który rzeczywiście może zainteresować młodych ludzi.