Środowe poranne godziny w Rudzie Śląskiej przyniosły niemałe kłopoty dla kierowców. Doświadczyli oni dwóch incydentów na drogach, obejmujących łącznie pięć samochodów. Skutki tych zdarzeń wiązały się z blokadą wyjazdu z autostrady A4.

21 września, czwartek, przyniósł olbrzymie napięcie dla uczestników ruchu drogowego w Rudzie Śląskiej. Już we wczesnych godzinach porannych doszło do dwóch incydentów drogowych. Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, oba incydenty okazały się jedynie kolizjami, które nie spowodowały żadnych obrażeń.

Pierwszy ze wspomnianych incydentów miał miejsce tuż po godzinie 6:00 na ulicy 1 Maja pod numerem 7. W tym miejscu doszło do zderzenia trzech pojazdów. Przyczyną tego zdarzenia było niewłaściwe zachowanie odległości między pojazdami. Za swoje błędne działanie sprawca otrzymał mandat karny.

Następna kolizja nastąpiła niewiele później. Przed godziną 7:00 na drodze wyjazdowej z autostrady A4 w kierunku ulicy 1 Maja, doszło do stłuczki. Tuż przed światłami na wiadukcie, bus marki Renault zderzył się z samochodem osobowym Audi.