System ŚKUP, który był dotychczas wykorzystywany przez pasażerów, zostanie zastąpiony przez system Transport GZM. Nastąpi to 28 września, kiedy to dane z systemu ŚKUP zostaną przeniesione do nowego systemu. W celu sprawnego przejścia, funkcje starego systemu będą sukcesywnie wyłączane już wcześniej.

Na koniec funkcjonowania systemu ŚKUP nie wpłynie to jednak na możliwość korzystania przez pasażerów z usług transportowych. Wszelkie transakcje zostaną przeniesione do nowego systemu – Transport GZM. Ten będzie dostępny zarówno poprzez aplikację mobilną, jak i portal internetowy. Dotychczas używane karty ŚKUP wciąż będą mogły być wykorzystywane, chyba że wystąpią sytuacje opisane poniżej.

Jedną z pierwszych zmian będzie wyłączenie możliwości składania wniosków o nowe karty ŚKUP za pośrednictwem Portalu Klienta. Ostatni dzień, kiedy to będzie możliwe będzie 13 września. Jeżeli ważność twojej karty kończy się we wrześniu, nadal będziesz mógł jej używać do końca miesiąca. Wszystkie wcześniej wydane karty ŚKUP, które mają dłuższy termin ważności, nadal będą mogły być wykorzystywane jako identyfikatory konta w nowym systemie. Od 1 października nowe karty Transport GZM będą do nabycia w kioskach, automatach biletowych na przystankach oraz w Punktach Obsługi Pasażera.