Powolnymi krokami zbliża się Noc Świętojańska, a wraz z nią niezwykły, rozrywkowy weekend w Łaziskach Górnych. Co tym razem przygotowało miasto z okazji świętowania rozpoczęcia lata?

Dwudniowe obchody przesilenia letniego rozpoczynają się 24 czerwca o godzinie 17.00 w Wierzysku. To właśnie tam odbędzie się Msza święta na Wierzysku z okazji Świętojańskich Dni Łazisk.

Czas na zabawę przyjdzie natomiast w sobotę 25 czerwca.

Tego dnia warto się zebrać pod Ośrodkiem Rekreacyjno-Sportowym ŻABKA, przy ulicy Sportowej 1. To tam będą mieć miejsce wyśmienite koncerty. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ repertuar jest zróżnicowany. 

Harmonogram występów

17:00

Kapela BOLKOVA

17:40

Zespoły dziecięce z MDK

18:00

Koncert Trzech Śląskich Muszkieterów Humoru i Szlagierów (Grzegorz Poloczek, Jacek Silski, Piotr Herdzina, Romuald Gizdoń, Mateusz Szymczyk, Bartosz Bartłomiej Kuźniarz, Kasia Piowczyk)

20:00

Gwiazda wieczoru –  ŁUKASZ ZAGROBELNY

Polski piosenkarz. Studiował na wrocławskiej Akademii Muzycznej, po ukończeniu której zdobył tytuł magistra sztuki jako dyrygent chóralny.

Swoje pierwsze kroki związane z muzyką i sceną stawiał na konkursach i przeglądach piosenek. Podczas jednego z takich wydarzeń został dostrzeżony przez Elżbietę Zapendowską, która zaprosiła go na swoje warsztaty wokalne. Dwa lata później wystąpił na koncercie debiutów 36. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2000 roku zadebiutował jako aktor w Teatrze Muzycznym Roma, z którym współpracował później przez wiele lat. 

W 2008 roku w duecie z Eweliną Flintą nagrał singiel promujący komedię romantyczną Nie kłam, kochanie. Piosenka Nie kłam, że kochasz mnie podbiła wtedy polskie listy przebojów, a artyści ją wykonujący otrzymali statuetkę Superjedynki w kategorii „Przebój roku” w Opolu. 

21:45

Zespół GooseBumps

To siedmiu energetycznych, zdolnych i bardzo pozytywnych muzyków. Każdy z nich to niewątpliwie nietuzinkowe postacie, które na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Muzyka, którą tworzą to przekrój repertuaru Pop, Electronic, Hip-Hop oraz R&B.