Przepyszne jedzenie, dużo uśmiechu, liczne zabawy i ogólnie pozytywna atmosfera – tak w skrócie można podsumować piknik w Domu Opieki Społecznej w Orzeszu.

W miniony wtorek, 31 maja w Domu Opieki Społecznej w Orzeszu zrobiło się gwarno. Wszystko za sprawą pikniku “Sadzimy kwiaty na lepsze klimaty”. Na uczestników wydarzenia czekało wiele niestandardowych atrakcji, takich jak fontanna czekolady, stoisko z lemoniadą, kiełbaski z grilla, popcorn, wata cukrowa oraz różnorodne ciasta. 

Dzieci również nie mogły narzekać. Specjalnie dla nich przygotowano zabawy z nagrodami, dmuchany zamek i  liczne animacje. Dobrą zabawę i atmosferę podkręcał koncert zespołu z Łazisk Górnych – OPTIMA.

Celem wydarzenia było, między innymi, wyrażenie solidarności z narodem ukraińskim, który już od kilku miesięcy walczy z rosyjskim najeźdźcą. Do nieba wysłano liczne niebiesko-żółte balony oraz zasadzono w doniczkach kwiaty i rośliny ozdobne, aby udekorowały okolice Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu. Wszystko to na lepszą przyszłość… 

Miejmy nadzieję, że Orzeszanie zaczarowali w ten sposób rzeczywistość i kolejne miesiące, a nawet i lata okażą się dla wszystkich optymistyczne.

Odwiedziny policjantów

1 czerwca do Domu Opieki Społecznej w Orzeszu postanowili również zawitać policjanci. Zorganizowany piknik był idealną okazją do zrealizowania działań pod nazwą „Bezpieczne wakacje”.

Dzielnicowy rejonu asp. Dawid Baron uczestniczył w uzyskaniu przez podopiecznych certyfikatu jazdy na rowerze. Udzielał porad jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na co zwracać uwagę by podróżowanie i zabawy nie zakończyły się negatywnie. Mundurowy wyjaśnił także znaczenie wybranych znaków, które w szczególności dotyczą pieszych użytkowników dróg.