W ostatnim czasie obserwujemy coraz większe zainteresowanie ceremoniami ślubnymi organizowanymi na świeżym powietrzu, a Świętochłowice nie są tu wyjątkiem. Miniony weekend przyniósł nam świadectwo tego trendu, kiedy to para młoda, Klaudia i Sebastian, postanowili wymienić swe przysięgi małżeńskie w niezwykłej lokalizacji – na terenie znanym jako „Skałka”.

Świętochłowice to miasto, które może poszczycić się wieloma malowniczymi miejscami, z których „Skałka” jest jednym z najbardziej urokliwych. Przez lata miejsce to było tłem dla rozmaitych imprez plenerowych i stanowiło ulubione miejsce wypoczynku nie tylko dla mieszkańców Świętochłowic, ale również osób z okolicznych miast. Jak jednak pokazały ostatnie wydarzenia, „Skałka” ma również duże możliwości jako sceneria dla ceremonii ślubnych.

Ceremonia odbyła się w miniony weekend, a jej gospodarzem był prezydent miasta, Daniel Beger. W swym poście na mediach społecznościowych prezydent Beger wyraził swoje emocje związane z tym wydarzeniem: „Jakże emocjonujący był ten ślub! Tego dnia Klaudia i Sebastian zostali małżeństwem na Skałce, a ja miałem niezwykłe szczęście i przyjemność prowadzić tę uroczystość! Pragnę życzyć nowożeńcom wszystkiego co najlepsze! Jestem pewien, że ta ceremonia, która odbyła się w tak pięknej otoczonej naturą scenerii, zapowiada początek ich wspaniałej wspólnej podróży przez życie, której początek mają w Świętochłowicach.”