Wśród ostatnich rywalizujących w powiatowych finałach XXIII Turnieju Puchar Tymbarku na terenie województwa śląskiego znaleźli się młodzi piłkarze z powiatu mikołowskiego. W tej grupie, zwycięstwo i awans do kolejnej rundy turnieju, która odbędzie się na Stadionie Śląskim, zdobyły drużyny SP nr 5 z Mikołowa w kategorii wiekowej U10 oraz SP nr 1 z Mikołowa w kategorii U12. Warto rzucić okiem na zdjęcia z finału powiatowego tej sportowej rywalizacji, które odbywała się pod hasłem „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Finały powiatu mikołowskiego w turnieju Puchar Tymbarku zorganizowano na boiskach Polonii w Łaziskach Średnich. Do zawodów przystąpili jedynie chłopcy z kategorii wiekowych U10 i U12. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z SP nr 10 z Woszczyc, które awansowały do finału wojewódzkiego U12 bez gry, ponieważ zgłosiła się tylko ich drużyna.

W starciach 10-latków najwięcej umiejętności wykazali uczniowie SP nr 5 z Mikołowa, pokonując drużyny SP nr 10 z Mikołowa oraz Skaczące Brzdące z SP nr 5 z Orzesza. Zmagania 12-latków były bardziej rozbudowane – po walce w grupach, miały miejsce półfinały i finały. Ostateczne zwycięstwo przypadło drużynie SP nr 1 z Mikołowa, która triumfowała przed SP nr 10 z Mikołowa i Piastem SP nr 2 z Łazisk Górnych.