Na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w mieście Żory doszło do incydentu związanego z kradzieżą. Po wykryciu tego przestępstwa, menedżer jednostki natychmiast wezwał funkcjonariuszy policji. Niespodziewanie, już kolejnego dnia skradzione dobra zostały zwrócone ich prawdziwemu posiadaczowi.

Kontrowersyjne wydarzenie miało miejsce we środę, dwudziestego września. W godzinach wieczornych, służby policyjne otrzymały informację o kradzieży na terenie wspomnianego zakładu pracy. Po dotarciu na miejsce, funkcjonariuszom udało się ustalić, że to jeden z pracowników jest odpowiedzialny za kradzież telefonu komórkowego i tabletu.

Wspomniane wezwanie do interwencji wpłynęło do stróżów prawa po godzinie 20:00. Dotyczyło jednego z zakładów usytuowanych przy ulicy Raciborskiej gdzie została ujawniona kradzież. Na miejscu, oficerowie szybko ustalili sprawcę – okazało się nim być jeden z pracowników firmy, który przyznał się do kradzieży tabletu i telefonu.

Po krótkim czasie, funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mężczyznę – jak informuje asp. Marcin Leśniak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach.