Droga Wojewódzka 925, łącząca Mikołów z Rudą Śląską (dzielnica Halemba), jest dzisiaj miejscem intensywnych prac drogowych. Ekipy remontowe pracują nad położeniem nowej nawierzchni asfaltowej. Funkcjonariusze policji zwracają uwagę, że wprowadzone utrudnienia mogą być bardziej odczuwalne niż zwykle.

Sytuacja drogowa na odcinku pomiędzy Halembą a Mikołowem jest skomplikowana od ostatnich kilku tygodni z powodu trwającej przebudowy DW 925. W ramach tych działań, dzisiaj drogowcy zaangażowani są w prace związane z asfaltowaniem tej części drogi. Policjanci z mikołowskiej komendy podkreślają, że aby unikać opóźnień, kierowcy powinni rozważyć korzystanie z alternatywnych tras przejazdu.

– Dzisiaj na odcinku Mikołów – Ruda Śląska Halemba na DW 925 trwają prace związane z asfaltowaniem. Z tego względu, utrudnienia na tym odcinku mogą być większe niż zwykle. Zachęcamy do korzystania z innych tras, jeśli jest to możliwe. Nasze patrole będą na bieżąco monitorować sytuację i pomagać w rozwiązaniu ewentualnych problemów związanych z korkami – przekazują funkcjonariusze policji.

Informacje o korkach na ulicy 1 Maja w Halembie zostały podane przez użytkowników internetowych forów dla kierowców.