W ubiegły weekend doszło do pożaru w domu jednorodzinnym w Łaziskach. Straż pożarna która przybyła na miejsce od razu ugasiła źródło ognia. Jak się okazało, przyczyną była wadliwa instalacja fotowoltaiczna. 

Pracująca na miejscu straż pożarna jednoznacznie wskazała, że w domu jednorodzinnym przy ulicy Powstańców Śląskich w Łaziskach, przyczyną pożaru była instalacja fotowoltaiczna. Dym wydobywający się z piwnicy spowodował falownik, czyli urządzenie przetwarzające prąd stały na prąd przemienny. To element instalacji fotowoltaicznej, która była montowana na budynku w ubiegłym roku.

Niestety urządzenie zostało całkowicie zniszczone, a straty wyceniono na ponad trzy tysiące złotych. Na szczęście domownikom nic się nie stało, nie uległa zniszczeniu również konstrukcja budynku. Straż Pożarna oddymiła całe pomieszczenie, a następnie sprawdziła dom pod kątem obecności niebezpiecznych gazów.

Ratownicy apelują, aby wybierać instalacje fotowoltaiczne tylko od sprawdzonych dostawców, które gwarantują nie tylko bezawaryjne działanie, ale i bezpieczeństwo.