W Orzeszu miał miejsce tragiczny wypadek. Auto osobowe potrąciło 8-letniego chłopca jadącego na rowerze. Ratownik poinformował, że stan życia dziecka jest ciężki. 

W sobotę 2 lipca przed godziną 13.00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego w Orzeszu. Na skrzyżowaniu ulic Ściegiennego i Słowackiego kierowca samochodu osobowego Volkswagen Passat uderzył w jadącego na rowerze 8-letniego chłopca. Jak informuje mł. asp Ewa Sikora, oficer prasowy KPP w Mikołowie, dziecko poruszało się samo na rowerze, po drodze publicznej bez zabezpieczenia w postaci kasku. Mimo, że jest to wąska droga z ograniczeniem prędkości do 30 km/h, doszło do tego tragicznego wypadku.

Chłopiec doznał obrażeń głowy, a ratownik określił jego stan jako ciężki. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Katowicach. Na miejscu przez dłuższy czas działały służby przez co mogły występować utrudnienia w ruchu.

Ze wstępnych ustaleń i badań policjantów wynika, że kierujący był trzeźwy, został przebadany także na obecność narkotyków i wynik tego testu był również negatywny. Szczegóły i przyczyny wypadku będą nadal ustalane.