Na początku września 2021 roku odbył się jubileusz Gazety Łaziska. Z tej okazji, na Hałdzie “Skalny” zorganizowano uroczystość, na którą zaproszono policję z ich programem profilaktycznym.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych pojawili się na spotkaniu organizowanym przez Gazetę Łaziska. 5 września 2021 roku obchodzono 20-lecie gazety. Policjanci zaprezentowali kampanię śląskiej prewencji, czyli “Mamo! Tato! TUTAJ jestem”. 

Celem akcji było uświadomienie zarówno dzieciom, jak i rodzicom oraz opiekunom, kwestii związanych z bezpieczeństwem najmłodszych. Chodziło głównie o zaginięcie dziecka, do którego dochodzi rzadko, ale jednak się zdarza. Nikt nie chce znaleźć się w takiej sytuacji, więc policja wskazała kilka ważnych uwag.

Jak postąpić, gdy zaginie dziecko?

Jeśli rodzic lub opiekun zauważy, że dziecko zniknęło mu z oczu lub nie wróciło do domu, powinien niezwłocznie zadzwonić na policję lub udać się na najbliższy posterunek. Aby przyspieszyć poszukiwania powinno zabrać się ze sobą aktualne zdjęcie dziecka, przypomnieć sobie w co było ubrane danego dnia oraz jakie posiada cechy szczególne. Najważniejsze jest jednak, aby nie ukrywać przed policją żadnych informacji.

Oprócz nauki nie zabrakło zabawy. Dzieci mogły obejrzeć policyjny radiowóz od środka, a także zapoznać się z sierżantem Hektorem – maskotką mikołowskiej policji. Warto zaznaczyć, że całe wydarzenie miało miejsce na Hałdzie “Skalny”, czyli na jednej z większych hałd w całej Europie. Jest tam niesamowity punkt widokowy.