Na mieszkańców Łazisk czekają dwie fantastyczne okazje do zabawy, rozrywki i zaczerpnięcia trochę kultury. Zadowolone będą zarówno dzieci, jak i dorośli. 

W Łaziskach Górnych odbędą się dwa ciekawe koncerty. Pierwszy z nich przeznaczony został dla najmłodszych, natomiast drugi dla starszych. Oba wydarzenia są skierowane do różnych grup wiekowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Muzyczne show. Bajki świata

17 września 2021 roku, o godzinie 16.00 w Sali Widowiskowej MDK odbędzie się koncert dla dzieci pod tytułem “Muzyczne show. Bajki świata”.

Spektakl i koncert przeniosą maluchy do zaczarowanego świata bajek, w którym pełno jest magii, niespodziewanych zwrotów akcji, kolorów, emocji, a także morałów. Dzieci będą miały okazję poznać lub przypomnieć sobie sylwetki znanych postaci z animacji Disneya, na przykład Króla Lwa, Alladyna, Pocahontas czy Kubusia Puchatka. Widowisko z pewnością zachęci najmłodszych do wspólnej zabawy wśród baniek mydlanych, dymu, śniegu i kolorowych strojów.

Bilety można nabyć w kasie MDK lub pod numerem 32 224 10 33. Dzieci, które nie ukończyły drugiego roku życia mają wstęp bezpłatny, pod warunkiem, że będą siedzieć na kolanach opiekuna. 

Koncert smyczkowy AQuartet

W Miejskim Domu Kultury w Łaziskach odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego AQuartet. Impreza będzie mieć miejsce 30 września, o godzinie 18.15.

Zespół zabierze słuchaczy w podróż po latach 60. i 70. XX wieku. W swoim recitalu “Od Abby do Queen”, muzycy zawarli przeboje zarówno tych polskich, jak i zagranicznych gwiazd. Podczas koncertu będzie można usłyszeć muzykę Skaldów, Kasi Sobczyk, Czesława Niemena, Anny Jantar, a także The Beatles, Billego Whiters’a, Abby oraz Olivia Newton John & John Travolta.

Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w 2000 roku, a jego założycielami byli absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół przez ponad 20 lat uczestniczył w wielu festiwalach i koncertach w całej Polsce. Warto wymienić takie eventy jak Festiwal Nordalia w Katowicach, Festiwal Filmów Skandynawskich w Darłowie czy Festiwal Telemannowski w Żarach.