W dniach 11-16 czerwca 2022 roku Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza na wycieczkę na Mazury. W planie podróży znajduje się dużo atrakcji i ciekawych miejsc.

Jeśli ktoś nie był nigdy na Mazurach i chce zwiedzić ten region lub odwiedził to miejsce, ale za nim tęskni, MDK w Łaziskach przygotowało niesamowitą ofertę. W połowie czerwca odbędzie się wycieczka do “Krainy Wielkich Jezior”.

Zakwaterowanie zapewnione będzie w obiekcie Masuria Hotel & SPA**** w Łukcie położonym w bezpośrednim sąsiedztwie objętego strefą ciszy – jeziora Isąg. Hotel usytuowany jest na terenie rezerwatu przyrodniczego Ostoja bobrów na rzece Pasłęce i na obszarze chronionym w ramach programu Natura 2000. Można więc tam poczuć klimat „slow life”, czyli naturalnie, blisko przyrody, zdrowo i spokojnie. 

Sama Masuria Hotel & SPA zapewnia szereg atrakcji. Można skorzystać z rowerów, kijków nordic walking, zagrać wspólnie w kręgle, bilard, czy ulubioną grę planszową w pokoju zabaw lub spędzić miło czas grając w ping-ponga. 

Program wycieczki

12 i 15 czerwca będą dniami wolnymi przeznaczonymi na relaks i wypoczynek. 

13 czerwca wycieczkowicze udadzą się do Kadyny, gdzie będzie można zobaczyć stadninę koni i letni pałac niemieckiego cesarza Wilhelma II. Następnie przejazd do Fromborka i zwiedzanie archikatedry, gdzie pochowany jest Mikołaj Kopernik oraz wysłuchanie koncertu organowego na słynnych organach z 1684 roku. Oprócz tego odbędą się odwiedziny Muzeum Mikołaja Kopernika, spacer ryneczkiem z ławką Kopernika oraz czas wolny.

14 czerwca wszyscy spotkają się z przewodnikiem w Elblągu o godz. 9.00 i zwiedzą centrum miasta, czyli Stare Miasto, ratusz Staromiejski czy Bramę Targową. Później będzie można podziwiać widoki Żuław, aby docelowo udać się na Mierzeję Wiślaną i zobaczyć śluzę Gdańskiej Głowy, ujście Wisły w Mikoszewie i kościółek w Stegnie oraz pospacerować brzegiem morza w Stegnie. Na koniec czeka na wszystkich rejs po Kanale Elbląskim.

Ceny i zapisy 

Wyjazd z Łazisk Górnych będzie mieć miejsce 11 czerwca o godzinie 8.00. Powrót 16 czerwca w godzinach wieczornych. Zapisy i wpłaty przyjmuje księgowość MDK, tel. 32 224 10 33. Ilość miejsc ograniczona!

Całkowity koszt wyjazdu to 1650 zł ( I rata – 350 zł płatna przy zapisie, II rata – 450 zł płatna do 31 marca, III rata – 450 zł płatna do 30 kwietnia, IV rata – 400 zł płatna do 31 maja). Podana cena nie obejmuje wszystkich biletów wstępu i rejsu. 

Przed wyjazdem warto zapoznać się z regionem. O tym co dzieje się na Warmii i Mazurach można poczytać na olsztyński.pl