Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach, podczas trwającej kampanii społecznej „Naturalnie, że chronimy”, zainaugurowali wraz z partnerami akcji konkurs fotograficzny. Hasłem przedsięwzięcia jest szeroko rozumiana promocja ochrony środowiska. 

Dbanie o naszą planetę to obowiązek każdego człowieka. Czyste i zdrowe środowisko to nie tylko gwarancja przyjemnego i długiego życia, ale również warunek przetrwania kolejnych pokoleń. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach zapraszają wraz z partnerami tej akcji, do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. 

Konkurs adresowany jest do użytkowników serwisu społecznościowego Facebook. Zadaniem jest umieszczenie autorskiego zdjęcia o tematyce ochrony fauny lub flory w komentarzu pod postem dotyczącym konkursu, który znajduje się na profilu facebookowym „Policja Śląska”. Fotografie należy umieszczać do 7 lutego 2022 r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 11 lutego 2022 r. na tym samym profilu.

Jest kilka zasad dotyczących wzięcia udziału w konkursie. Przede wszystkim należy być osobą pełnoletnią. Osoby niepełnoletnie mogą zostać zgłoszone do udziału w konkursie przez opiekuna prawnego. Dodatkowo jedna osoba może umieścić maksymalnie 2 zdjęcia.

Może kilka tych prostych sposobów dbania o środowisko zainspiruje fotografów.

Jakie nagrody czekają zwycięzców?

Nagrody trafią do trzydziestu autorów najciekawszych zdjęć. W skład nagród wchodzą: koszulki, bidony, książeczki edukacyjne, budki lęgowe i torby na zakupy. Wszystkie przedmioty zostaną wysłane kurierem pod wskazane przez laureatów adresy.

Na profilu Policja Śląska na Facebooku będą publikowane najważniejsze informacje dotyczące konkursu. Warto śledzić to przedsięwzięcie.

Konkurs wynikł z podpisania porozumienia międzyinstytucjonalnego pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach a Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Centrum Rozwoju Lokalnego, Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii w Katowicach, Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska i Regionalną Ochroną Środowiska w Katowicach.