Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych organizuje wyjazd do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical pt. „Producenci”. Spektakl opowiada o dwóch hochsztaplerach, którzy chcą oszukać cały Broadway.

Dwóch żydowskich hochsztaplerów postanawia zarobić wielkie pieniądze w spektakularnym stylu. Chcą wystawić na Broadwayu przedstawienie, które padnie w dniu premiery. Po takim bankructwie zebrane na produkcję spektaklu pieniądze pozostałyby w ich kieszeniach. 

Pomysł wydaje się niezły, zwłaszcza, że owa sztuka sama w sobie nie przetrwałaby jednego dnia, co tylko ułatwia oszustom przekręt. Nosi ona tytuł „Wiosna Hitlera” i jest reżyserowana przez faszystę, który jest także autorem sztuki. Warto dodać, że w całym zamieszaniu bierze udział kilku gejów – zebranych wokół charyzmatycznej postaci „najgorszego reżysera na świecie” – oraz nieszczęsne, ale bardzo jurne inwestorki – same staruszki… 

Musical “Producenci” Mela Brooksa powstał według jego filmu o tym samym tytule z 1968 roku. Legendarny filmowiec podjął się samodzielnego napisania musicalu namówiony przez przyjaciół. Mel Brooks był autorem słów i muzyki do piosenek we wszystkich swoich filmach. “Producenci” byli jego fabularnym debiutem, nagrodzonym – pomimo kontrowersji – Oscarem za najlepszy oryginalny scenariusz. Sam musical zdobył 12 nagród Tony – najwięcej w historii Broadwayu!

Informacje praktyczne

Musical “Producenci” będzie wystawiany w czwartek, 19 maja, o godzinie 18.30. Wyjazd z Łazisk Górnych został zaplanowany na godzinę 17.30. 

Koszt wyjazdu to 100 zł za bilet normalny oraz 60 zł za ulgowy. Cena obejmuje bilet, transport i ubezpieczenie.

Bilety ulgowe przysługują uczniom i studentom do 26 roku życia (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej) oraz rencistom i emerytom (na podstawie aktualnej legitymacji rencisty lub emeryta).

Zapisy i wpłaty przyjmuje księgowość Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych, tel. 32 224 10 33.

Ilość miejsc ograniczona!