Lubisz pracować w naturze? Masz swoją swoją działkę lub ogródek przydomowy? Może chcesz się pochwalić swoimi uprawami i pięknymi rabatami? Istnieje świetna okazja, ponieważ Łaziska Górne organizują konkurs na najlepsze ogródki w mieście!

Organizatorem konkursu „Łaziski Ogród 2022” jest Burmistrz Miasta Łaziska Górne. 

Celem przedsięwzięcia jest poprawa dbałości o estetykę otoczenia oraz podniesienie atrakcyjności terenów zieleni na terenie miasta. Dodatkowo Burmistrz pragnie wyróżnić osoby, które systematycznie dbają o upiększenie swoich przydomowych ogrodów oraz działek oraz zachęcić pozostałych mieszkańców Łazisk Górnych do poprawy stanu czystości i wizerunku swojego otoczenia, a także kontaktu z przyrodą.

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach:

  • kategoria „ogród przydomowy”
  • kategoria „ogród działkowy”

Uczestnikiem konkursu w kategorii „ogród przydomowy” może być właściciel lub jeden ze współwłaścicieli posesji położonej na terenie Łazisk Górnych,. Natomiast w drugiej kategorii  może wystartować członek Polskiego Związku Działkowców użytkujący ogród działkowy w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym znajdującym się na terenie miasta. Warto zaznaczyć, że do konkursu może być zgłoszona tylko jedna posesja właściciela/współwłaścicieli lub tylko jeden ogród działkowy.

Jak wziąć udział w konkursie? Jakie czekają nagrody?

Aby przystąpić do konkursu wystarczy złożyć kartę zgłoszenia w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych Plac Ratuszowy 1 do dnia 30.05.2022 r.

Jury w składzie: Jan Ratka – Zastępca Burmistrza Miasta Łaziska Górne, Iwona Gejdel – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Magdalena Wróbel – Podinspektor Wydziału Ochrony Środowiska oraz Tadeusz Król – Przewodniczący Rady Miejskiej w Łaziskach Górnych oceni ogólne wrażenie estetyczne ogrodu, czystość i porządek terenu, pomysłowość oraz harmonię z otoczeniem. Pod lupę zostanie również wzięta jakość, rodzaj i różnorodność kwiatów, a także utrzymanie zieleni, trawników, krzewów i drzew.

W kategorii „ogród przydomowy”, I miejsce otrzyma nagrodę rzeczową do wartości 800 zł. Osoba na II miejscu również dostanie nagrodę rzeczową, ale do wartości 400 zł. Natomiast III miejsce odbierze przedmiot o wartości 250 zł.

Kategoria „ogród działkowy” posiada trochę niższe, ale równie atrakcyjne wartości nagród. Główny wygrany będzie świętować z nagrodą rzeczowa o wartości 500 zł. Dla II miejsca przeznaczono nagrodę do wartości 300 zł, a dla III miejsca  – do wartości 150 zł.

Powodzenia!