Początek lipca w Łaziskach szykuje się filmowo. 2 lipca wszyscy miłośnicy kina będą mogli obejrzeć wybrany film na wolnym powietrzu. 

Oglądanie kina na zewnątrz, pod gwiazdami ma już długa tradycję i chyba nigdy się nie nudzi. Odbieranie filmów w ten sposób jest czymś zupełnie innym niż zamknięta sala kinowa. W Łaziskach Górnych będzie już niebawem możliwość porównania sobie tych dwóch doświadczeń.

2 lipca na parkingu za Urzędem Miejskim w Łaziskach Górnych odbędzie się pokaz wybranego przez mieszkańców hitu ostatnich lat. Na pokazy są zaproszeni zarówno dorośli, jak i dzieci. Na film, który będzie wyświetlany można głosować do 23 czerwca. 

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Ta francuska komedia z 2014 roku ma już wielu fanów. Nic dziwnego, ponieważ film potrafi rozśmieszyć do łez. A to wszystko za sprawą historii poukładanych, konserwatywnych rodziców, którzy pragną wydać dobrze za mąż swoje cztery  atrakcyjne córki. Wszystko układa się dobrze, aż do momentu poznania zięciów. Okazuje się, że dziewczyny przyprowadziły do domu Żyda, Araba, Chińczyka i wesołego chłopaka z serca Czarnej Afryki. Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

Dom Gucci

Tym razem znany wszystkim Ridley Scott postanowił zekranizować historię włoskiego domu mody Gucci. Film inspirowany szokującą, ale prawdziwą historią rodzinnego imperium potrafi trzymać w napięciu do ostatniej minuty. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

Jak wytresować smoka?

Zdobywca Oscara w kategorii filmu animowanego dla dzieci. “Jak wytresować smoka” to niesamowita historia Czkawki – nastoletniego Wikinga mieszkającego na wyspie Berk, gdzie walki ze smokami są codziennością. Film rozpoczyna się w momencie, gdy zbliża się czas inicjacji bohatera i jest to jedyna szansa na udowodnienie plemieniu oraz ojcu swojej wartości. Kiedy jednak okazuje się, że zamiast wytresować smoka, nastolatek zaprzyjaźnia się z nim, cały jego świat staje na głowie.