11 września to coroczne święto dla wszystkich miłośników sportu. W ten dzień można spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach, a przede wszystkim dobrze się bawić!

W województwie śląskim to święto obchodzone jest bardzo aktywnie. Zarówno w dużych, jak i małych miejscowościach odbędą się liczne zawody i konkursy, w których będą mogli wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Wszelkie wydarzenia będą bezpłatne. 

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, która ma na celu promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz sportowej, uczciwej rywalizacji. Tego dnia będzie można spróbować takich dyscyplin jak kolarstwo, kung-fu, piłka nożna, fitness, tenis czy siatkówka.

Warto spróbować tych mniej znanych sportów, na przykład teqball, czyli odbijanie piłki różnymi częściami ciała, tak aby trafiła na specjalny stół oraz ringo, czyli rzucanie gumowego krążka na wrogie boisko. 

Plan wydarzeń w województwie śląskim

11 września odbęda się trzy duże wydarzenia. Pomiędzy 10.00 a 17.00 , w Siemianowicach Śląskich będzie trwał Otwarty Turniej “6” Piłkarskich o Puchar Prezydenta Siemianowic Śląskich. W Świętochłowicach zorganizowane zostaną Rodzinny Piknik Militarny oraz Śląskie Manewry ASG. Wydarzenie będzie trwać od 7.30 do 16.30. Natomiast w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej, pomiędzy 10.00 a 13.00, będzie można wziąć udział w VII Biegu – marsz po zdrowie psychiczne. 

Wszystkie atrakcje są za darmo. Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę, którą wspiera Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Patronem honorowym Narodowego Dnia Sportu jest Marszałek Województwa Śląskiego. Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są: Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Wiłkomirski, Michał Karmowski oraz polskie wioślarki. 

Na wszystkich uczestników i kibiców czeka moc atrakcji i niesamowitych, sportowych emocji.