Do groźnego wypadku doszło w Łaziskach górnych na początku lutego 2023 roku. Dziewiętnastoletni kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Obyło się bez ofiar.

Początek lutego w regionie zaskoczył poważnym atakiem zimy. Nie wszyscy kierowcy jednak potrafili dostosować styl i prędkość jazdy do obowiązujących warunków na drodze. Taką osobą był właśnie dziewiętnastoletni mieszkaniec Łazisk Górnych, który swoją podróż do Mikołowa zapamięta na długo.

Na ulicy Laski w Łaziskach Górnych jechał z nadmierną prędkością, nie zważając ani na padający śnieg ani na śliską nawierzchnię. W efekcie stracił panowanie nad kierownicą i zjechał na przeciwległy pas. Tym samym zderzył się z nadjeżdżającym innym samochodem.

Policjanci którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zabezpieczyli ślady i zbadali kierowców pod kątem obecności substancji psychoaktywnych i alkoholu. Obaj użytkownicy drogi byli czyści. Dziewiętnastolatek otrzymał mandat karny w wysokości 1100 zł i aż 10 punktów karnych.