Do nietypowego zdarzenia doszło w Łaziskach Górnych w połowie stycznia 2023 roku. Zaalarmowana przez mieszkańców policja zatrzymała lokalną listonoszkę. Ta listy zamiast doręczać, przetrzymywała je w swojej piwnicy. Grozi jej do dwóch lat więzienia!

Już w grudniu większość mieszkańców Łazisk Górnych i instytucji narzekała na problem z dostarczeniem listów na czas. Na początku stycznia sprawa była na tyle poważna, że całą sprawą zajęli się funkcjonariusze lokalnej policji. Podejrzenie padło na jedną z listonoszek roznoszących listy.

Po zatrzymaniu do wyjaśnienia sprawy przeszukano również mieszkanie pracownicy poczty, wraz z przyległą do niego piwnicą. To tam właśnie znaleziono kilkanaście worków z niedostarczoną korespondencją z Łazisk Górnych. Przy zatrzymanej znaleziono również amfetaminę.

Kobiecie za niedotrzymanie obowiązków służbowych grozi dyscyplinarne zwolnienie ze stanowiska listonosza w Łaziskach Górnych. Ponadto z karnego punktu widzenia, za kradzież i posiadanie substancji psychoaktywnych, sąd może skazać kobietę na dwa lata pozbawienia wolności.