Od 30 sierpnia 2021 roku, w godz. 8.00-15.30 będą trwały zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łaziskach Górnych. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy powyżej pięćdziesiątego roku życia. 

Aby się zapisać wystarczy przyjść osobiście do siedziby Uniwersytetu lub zadzwonić pod numer 32 224 10 33. Podczas wpisowego należy uiścić opłatę w wysokości 50 złotych. Jest to opłata roczna. W trakcie trwania roku akademickiego będą się odbywać zajęcia odpłatne. Dla mieszkańców Łazisk Górnych koszt jednego spotkania to 6 złotych, natomiast dla uczestników spoza miasta – 10 złotych.

Inauguracja roku akademickiego odbędzie się 1 października 2021 roku, o godzinie 17.30 w sali widowiskowej MDK. Program spotkania obejmuje przedstawienie ogólnych zasad prowadzenia i działania Uniwersytetu, wręczenie legitymacji przez burmistrza oraz pokaz artystyczny. 

Wszyscy seniorzy będą mile widziani na uczelni. Jest to dla nich wspaniała okazja do nauki, mimo sędziwego wieku. Program zajęć obejmuje naukę języków – angielskiego i niemieckiego, zajęcia sportowe, jogę, zajęcia taneczne, basen oraz wiele lekcji rękodzielniczych i artystycznych, takich jak malarstwo, rzeźba, rysunek, makrama, papier mache i wiele innych. 

Uniwersytet Trzeciego Wieku serdecznie zaprasza!