Aktualna aura nie sprzyja kierowcom. Obecne warunki pogodowe, takie jak spadające z drzew liście, mokre i śliskie powierzchnie dróg, a także pierwsze śniegi, mogą utrudniać poruszanie się po drogach i stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Bardzo ważne jest, aby każdy kierowca dostosował swoją prędkość do panującej pogody, wymienił opony na zimowe i odpowiednio przygotował swój pojazd do jazdy. Policja przypomina również pieszym o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Przygotujmy się mądrze na zimę, cieszmy się jej urokami, ale pamiętajmy o zachowaniu ostrożności.

Jesienno-zimowy okres może być niebezpieczny na drogach. Zła pogoda może wpływać na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Od początku października doszło do 286 wypadków na drogach naszego województwa, w wyniku których 23 osoby straciły życie, a 324 zostały rannymi. Co więcej, funkcjonariusze odnotowali 7427 kolizji drogowych. W analogicznym okresie ubiegłego roku, między 1 października a 22 listopada, doszło do 6857 kolizji i 310 wypadków, w których życie straciło 27 osób, a 346 zostało rannymi.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, należy przestrzegać podstawowych zasad ostrożności i odpowiednio przygotować się na nadejście zimy.