Funkcjonariusze rudzkiej jednostki policji od jakiegoś czasu prowadzili obserwacje wobec 35-letniego mieszkańca miasta, którego podejrzewali o przechowywanie i dystrybucję narkotyków. Policja postanowiła zatrzymać mężczyznę podczas jazdy swoim samochodem. Przy przeszukaniu pojazdu natrafili na pokaźną ilość narkotyków, które swoją ilością sugerowały, że były przeznaczone do sprzedaży. Patrole policyjne, które monitorowały jego działania, wpadły na niego kiedy był kompletnie nieprzygotowany. W jego samochodzie odkryli 50 paczek marihuany oraz ponad 1000 porcji amfetaminy.

Podczas przeszukania jego domu, funkcjonariusze natrafili na jeszcze więcej narkotyków. Łącznie przechwycili ponad 1500 paczek narkotyków przeznaczonych do dalszej dystrybucji oraz tabletki zawierające substancje psychotropowe. Ponadto, policja zabezpieczyła także pieniądze w różnych walutach. Kwoty te zostaną wykorzystane w ramach toczącego się śledztwa oraz ewentualnych przyszłych konsekwencji prawnych. Całość przechwyconych substancji została przekazana do laboratorium w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

Służby policyjne traktują tę sprawę jako otwartą i nie wykluczają ciągu dalszego, w postaci kolejnych aresztowań czy postawionych zarzutów. Decyzja dotycząca dalszych losów 35-letniego rudzianina zostanie podjęta przez sąd w najbliższym czasie, a grożą mu nawet karę 10 lat pozbawienia wolności.