Teatr Muzyczny Arte Creatura ma zaszczyt zaprezentować arcydzieło operetki, „Zemsta nietoperza”, której autorstwo przypisuje się Królowi Walca, Johannowi Straussowi. Ta propozycja pełna jest zawiłych intryg, pikantnych sytuacji i przede wszystkim – wspaniałej muzyki. Przedstawienie odbędzie się 24 listopada o godzinie 19:00 w Młodzieżowym Domu Kultury.

Dzieło Straussa cieszy się opinią jednego z najwybitniejszych w historii operetki, głównie za sprawą libretta, które zainspirowało kompozytora do napisania muzyki w niesamowicie krótkim czasie – w ciągu zaledwie sześciu tygodni. Akcja „Zemsty nietoperza”, umiejscowiona pod koniec XIX wieku, tętni rytmem tańca i charakterystyczną dla Wiednia radością życia, a jej dowcipne dialogi i sytuacje zapewniają publiczności wielogodzinną rozrywkę.

Na tytułową „zemstę” składa się skomplikowana intryga wysnuta przez doktora Falke. Chce on zemścić się na finansiście Eisensteinie, który po balu karnawałowym porzucił pijanego przyjaciela przebranego za nietoperza w centrum miasta. Falke intryguje i wplątuje w swoją zemstę swoich przyjaciół. Mimo że akcja kończy się szczęśliwie, aura zabawy i euforii towarzyszy bohaterom nawet podczas pobytu w więzieniu, a to wszystko odzwierciedla się zarówno w tekście jak i w muzyce.

Polska interpretacja tego dzieła ma dodatkowy urok – libretto zostało przetłumaczone na język polski przez Juliana Tuwima. Jego dowcipne tłumaczenie dodaje tylko kolejny atut tej znakomitej produkcji.