9 września bieżącego roku przyniósł niezapomniane sportowe emocje. Właśnie wtedy odbywało się pierwsze w swoim rodzaju, sportowe wydarzenie. Był to wynik współpracy Stowarzyszenia Sportowo Turystyczne Biegaton i MOSiR Mikołów, które zdecydowały o zorganizowaniu unikalnej edycji Mikołowskiego Biegu im. Henryka Biskupiaka. Niestety, w tym roku tradycyjna forma tego wydarzenia nie mogła zostać utrzymana z powodu trwającej modernizacji.

Aktualna edycja tego prestiżowego biegu – znana jako Mikołów Hołda Run 2023 – została zakończona. Tym razem trasy biegu na 6 i 10 km, a także marsz na 6 km, zostały zaplanowane w jednym z najbardziej malowniczych obszarów powiatu mikołowskiego. Start tej ekscytującej rywalizacji przewidziano na Wierzysku przy pomniku św. Jana, natomiast finisz miał miejsce na szczycie pobliskiej hałdy Marta Waleska.

Intensywne ciepło, które towarzyszyło zawodnikom, stanowiło prawdziwe wyzwanie, szczególnie podczas wspinaczki na hałdę. Na szczęście, większość trasy biegła przez tereny leśne, umożliwiając zawodnikom chwilowe schronienie w cieniu drzew.