W pierwszej połowie sierpnia na Drodze Krajowej nr. 81 w Kierunku Katowic na odcinku drogi nieopodal Łazisk Górnych miał miejsce wypadek, w którym uczestniczyły dwa samochody.

Przebieg zdarzeń

Kierujący samochodem marki ford zatrzymał pojazd w celu ustąpienia pierwszeństwa. W wyniku zbyt krótkiego odstępu między samochodami, drugi kierowca znajdujący się za fordem uderzył w jego tylną część – nie zdążył wyhamować pojazdu w odpowiednim momencie.

Poszkodowana 71-latka z Łazisk Górnych

Pasażerka jednego z samochodów biorących udział w zdarzeniu, 71-letnia kobieta zamieszkująca Łaziska Górne, doznała na tyle poważnych obrażeń, że do szpitala w Katowicach przetransportowana została śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Szczęśliwie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przypomnienie o nowym przepisie

W tym miejscu warto przypomnieć, że od początku czerwca w życie weszło kilka nowych przepisów i zmian w kodeksie ruchu drogowego. Jednym z nich jest obowiązek zachowania odstępu od poprzedzającego pojazdu przynajmniej połowy prędkości. Jeśli więc poruszamy się z prędkością 100 km/h odstęp powinien wynosić minimum 50 metów.

Stosowanie się do nowych przepisów pozwoli uniknąć tego typu przykrych i jednocześnie niebezpiecznych dla zdrowia i życia sytuacji na polskich drogach.