MDK w Łaziskach Górnych organizuje w lutym wiele wydarzeń. Do tych ciekawszych należy m.in. spotkanie podróżnicze. Warto również pamiętać o zapisach na letni plener malarski.
Alfabet Madagaskaru

9 lutego o godzinie 17:00 w łaziskim MDK odbędzie się wyjątkowe spotkanie podróżnicze pt. “Alfabet Madagaskaru, czyli słońce, łapówki i klątwa kameleona”.

Prelekcję poprowadzi Michał Szulim, podróżnik, dziennikarz Radia Dla Ciebie oraz autor bestsellerowej  książki „Miejsce za miejscem”, czyli podróże małe i duże” (2017) oraz jej kontynuacji (2019). Dodatkowo jest współpracownikiem pisma podróżniczego All Inclusive, a także twórcą bloga MiejsceZaMiejscem.pl. Szulim, oprócz zdolności pisarskich, zajmuje się również muzyką. Jest on wokalistą zespołu PLATEAU, z którym nagrał 6 płyt oraz zagrał blisko 800 koncertów.

Ta ciekawa osobowość zabierze wszystkich zainteresowanych słuchaczy w niesamowitą podróż w zupełnie egzotyczny zakątek świata. Madagaskar to, jak się okazuje, niedoszła polska kolonia, a także wyspa znana z lemurów i niesamowitej przyrody. Podczas spotkania wszyscy dowiedzą się też o tym jak… dawać łapówki. Nie zabraknie ciekawych informacji o najtańszych owocach, fatalnych drogach i tajemniczej klątwie kameleona. To świetna okazja do zobaczenia zdjęć, które przybliżą klimat tej niesamowitej wyspy. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu obu książek z autografem autora.

Wstęp jest w pełni bezpłatny, jednak ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja odbywa się osobiście lub telefonicznie pod numerem 32 224 10 33.

Plener Malarski 2022

Natomiast do 26 stycznia trwają zapisy na kolejny XXII Łaziski Plener Malarski. Miejski Dom Kultury serdecznie zaprasza osoby, które chcą i potrafią malować. Warto wiedzieć, że do wyjazdu trzeba się zakwalifikować. Warunkiem dostania się na plener jest przedstawienie co najmniej dwóch stworzonych przez siebie prac, które ocenią komisarze oraz dyrektor MDK.

W tym roku plenerowicze odwiedzą Pomorze Gdańskie, gdzie będą zwiedzać m.in. Hel, Gdańsk, Gdynię i Sopot. Wyjazd odbędzie się w terminie 2–8 lipca 2022 r. Zakwaterowanie będzie zapewnione w hotelu Resort Jasny Brzeg we Władysławowie.

Koszt wyjazdu wynosi 1200 zł. W cenie zapewnione są: 6 noclegów w pokojach 2-osobowych (nie ma możliwości zakwaterowania w pokojach 1-osobowych), wyżywienie – 6 śniadań i 6 obiadokolacji, transport, usługa przewodnika oraz ubezpieczenie.

Płatne dodatkowo będą wstępy i dodatkowe atrakcje oraz obowiązkowa opłata klimatyczna.