Na terenie województwa śląskiego, funkcjonariusze z Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach postanowili rozjaśnić mikołajkowy czas dla mieszkańców miejscowych placówek opieki i wychowania. Inicjatywę wsparli nie tylko inni policjanci stacjonujący na terenie katowickiej komendy, ale również asp. szt. Łukasz Gryc z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, przewodnik psa służbowego Metty, a także policyjni muzycy. Nie mogło zabraknąć sympatycznej maskotki o imieniu Sznupka.

Pomysłodawcy tego wyjątkowego wydarzenia, z początkiem dnia zajęli się przygotowaniami do spotkania ze swoimi małymi protegowanymi. Zapełnianie paczek prezentami oraz przystrojenie autobusu światełkami była częścią planu dodania całości świątecznego klimatu.

Podczas tej wyjątkowej trasy mikołajkowej, funkcjonariusze odwiedzili łącznie dziewięć placówek na obszarze Mysłowic, Mikołowa, Łazisk Górnych, Orzesza i Katowic. W całym przedsięwzięciu uczestniczyło 130 dzieci, które z radością śpiewały kolędy w towarzystwie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Niezapomniane chwile podkreślała obecność maskotki Sznupka, która sprawiała dzieciom wiele radości, pozując do wspólnych zdjęć.