Z żalem informujemy, że Roksana, 25-letnia mieszkanka Rudy, o której wcześniej pisaliśmy na naszym portalu z powodu jej heroicznej walki z chorobą, nie żyje. Przekazywaliśmy również apel o wsparcie finansowe dla celu dziewczyny – zebranie funduszy na rehabilitację. Niestety, najbliżsi Roksany przekazali smutną wiadomość o jej śmierci, która nastąpiła wczoraj.

Podkreślać należy, że walcząca dzielnie Roksana stanowiła symbol walki z przeciwnościami. Jej kłopoty zdrowotne zaczęły się w czerwcu 2022 roku, a już miesiąc później dowiedziała się, że prawdopodobnie jest chora na ziarniniaka Wegenera. Jej stan zdrowia pogorszył się w wyniku obrzęku oka, krwawienia z nosa i wysokiej gorączki. Z czasem sytuacja stała się tak poważna, że poszerzona zatoka na podniebieniu uniemożliwiła jej jedzenie i picie, co wymusiło dokarmianie za pomocą PEG.

W obliczu licznych badań diagnostycznych oraz niezbędnej rehabilitacji, które generowały wysokie koszty, Roksana podjęła decyzję o rozpoczęciu zbiórki pieniężnej, którą udało jej się pomyślnie zakończyć. Na stronie internetowej poświęconej zbiórce regularnie udostępniała informacje na temat swojego stanu zdrowia i postępu w leczeniu. W ostatnim komunikacie, datowanym na 18 października, poinformowała, że trafiła na oddział reumatologiczny celem kontynuacji terapii.