W dniu wczorajszym Rudę Śląską opanowała atmosfera miłości i radości, kiedy to ponad 70 par małżeńskich świętowało niezwykłą rocznicę – 50 lat swojego związku, popularnie nazywaną „Złotymi Godami”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez miejscowy Urząd Miasta. Z tej doniosłej okazji, każde z tych wyjątkowych małżeństw zostało uhonorowane medalem przyznanym przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

„Złote Gody” to wyjątkowa rocznica poświęcona wszystkim tym, którzy zdołali utrzymać swoje małżeństwo przez pół wieku. To było motywem uroczystości, która miała miejsce w poniedziałek, w Domu Kultury w Bielszowicach. W centralnym punkcie tego wydarzenia znalazła się występ Krystyny Giżowskiej.

Podczas uroczystości, prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk, przekazał swoje serdeczne życzenia jubilatom. Mówił: „Dziś celebrujemy 50-tą rocznicę ślubu ponad 70 par, nasze „Złote Gody”! To ogromna przyjemność i zaszczyt móc wręczyć Państwu Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP. Przez pół wieku dzieliliście ze sobą zarówno zdrowie, jak i chorobę, stawiając czoła wielu wyzwaniom życia. Wasza postawa każdego dnia pokazuje, że możliwe jest być ze sobą na dobre i na złe. Z okazji tego znakomitego jubileuszu, chciałbym życzyć Państwu przede wszystkim zdrowia, spokoju i radości. Wszystkiego najważniejszego!”