Dzięki poprawie pogody, zauważyć można coraz więcej osób korzystających z rowerów. Jednak niestety nie wszyscy użytkownicy dwukołowych pojazdów zachowują odpowiedzialność za swoje czyny. Policja w Rudzie Śląskiej przypomina o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu.

Korzystna aura sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Ruch na ścieżkach rowerowych miasta z każdym dniem się zwiększa, a wśród cyklistów i użytkowników hulajnóg elektrycznych znaleźli się niestety również osoby, które nie przestrzegają przepisów drogowych. W ostatnim tygodniu, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Drugi z nich został zatrzymany w piątkowe przedpołudnie w dzielnicy Halemba. 50-letni mieszkaniec miasta jadący swobodnymi zakosami po drodze, nie mógł ujść uwadze patroli drogówki. Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Dodatkowo policjanci zalecili mu powrót do domu na piechotę.

Policja przestrzega, że jazda rowerem po spożyciu alkoholu jest niebezpieczna i zagrożona surowymi karami. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń, kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości może skutkować karą grzywny do 2500 złotych. Przy niższym stężeniu alkoholu, od 0,2 do 0,5 promila, grzywna wynosi 1000 złotych.