Rozpoczyna się renowacja mostu znajdującego się w ciągu ulicy Trębackiej w mieście Zabrze, co skutkuje całkowitym wyłączeniem tego fragmentu z ruchu drogowego. Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu już przygotował alternatywne trasy objazdu, które prowadzą przez obszar Bytomia i Rudy Śląskiej. Prace mają ruszyć już 1 lipca, czyli w najbliższy poniedziałek.

Zarząd Dróg w Zabrzu informuje, że podczas prac konieczne będzie zamknięcie przejazdu przez most. W związku z tym, została już wyznaczona najkrótsza możliwa trasa objazdowa. Objazd ten ma prowadzić przez ulicę Bytomską na terenie Zabrza, ulicę Starą Cynkownię w Bytomiu oraz ulice Piastowską i Wolności w Rudzie Śląskiej.

Zamknięcie odcinka ulicy Trębackiej na wysokości mostu nad rzeką Bytomką spowoduje także duże utrudnienia dla komunikacji miejskiej. Jak informuje MZD, nie będzie możliwy przejazd autobusów linii nr 39 w obu kierunkach. Jednakże, ruch pieszy zostanie zachowany dzięki tymczasowej kładce, która zostanie zbudowana na czas remontu.

Na wykonanie prac przebudowy mostu drogowcy szacują około 5 miesięcy. Apelują do wszystkich uczestników ruchu o bezpieczeństwo i przestrzeganie tymczasowego oznakowania. Więcej szczegółów na temat trasy objazdu można znaleźć na dołączonej mapie.