Modernizacja i rozbudowa kilkunastu ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych w mieście Tychy zostanie dofinansowana przez Metropolię. Wśród ulic, które mają zostać objęte pracami, znajdują się: Burschego, Budowlanych, Towarową, Cielmicką oraz Harcerską.

Jak podaje Marcin Godzik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Dąbrowskiego (odcinek od ul. Darwina do ul. Wyszyńskiego) jest już na ostatnim etapie. Wykonawca ma na zakończenie prac czas do końca maja. Równolegle prowadzone są prace na ul. Burschego – między ul. Hlonda a ul. Dołową – gdzie powstają chodnik, ścieżka rowerowa i ciąg pieszo-rowerowy. Zakończenie tych prac przewidziane jest na koniec czerwca.

Marcin Godzik informuje również, że krótko po zakończeniu powyższych prac, drogowcy rozpoczną działania przy ul. Burschego. Na około 500-metrowym odcinku (od ul. Budowlanych do ul. Hlonda) zostanie zbudowany ciąg pieszo-rowerowy z nawierzchnią bitumiczną, a także zostanie przebudowana sygnalizacja świetlna. Całość prac na tej ulicy zostanie dofinansowana kwotą 680 tysięcy złotych.

Dodatkowo, dzięki wsparciu finansowemu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości 660 tysięcy złotych, nastąpi przebudowa ul. Towarowej. Na odcinku od numeru 50 do planowanego ronda przy ul. Cielmickiej powstaną: ścieżka rowerowa z nawierzchnią bitumiczną oraz chodnik z kostki brukowej o długości około 180 metrów.