W nadchodzący piątek, dokładnie 22 marca, kolejny raz odbędzie się zmaganie uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej! Ta jedyna w swoim rodzaju duchowa przygoda, będzie miała miejsce w rejonie powiatu pszczyńskiego, konkretnie w miejscowościach Czarków oraz Suszec. Wszyscy chętni będą mogli wybrać spośród trzech różnych tras.

Esencją Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przebycie określonego odcinka w ciemnościach nocy, zasłuchani w modlitwę i zmagający się ze swoimi słabościami. To własna walka z bólem, zmęczeniem, z uderzeniami zimnego deszczu o twarz i z przeciwnym wiatrem. Wiele osób pokonuje tę drogę po leśnych ścieżkach, co dodatkowo potęguje jej ekstremalny charakter. Jest to forma drogi krzyżowej mająca rekolekcyjną naturę.

Uczestnik tego wydarzenia powinien przygotować się odpowiednio do tej nocnej pielgrzymki. Niezbędne są mapa i opis wybranej trasy, a także aplikacja EDK zainstalowana na urządzeniu mobilnym. Bezpieczeństwo jest tu kluczowe, dlatego warto zaopatrzyć się w czołówkę, elementy odblaskowe, coś do jedzenia w razie potrzeby oraz ubrać się adekwatnie do warunków atmosferycznych. Nie zapominajmy też o wygodnym obuwiu.