W ubiegłym miesiącu, dokładnie 29 lipca 2021 roku otworzony został Punkt Konsultacyjny w związku z programem „Czyste Powietrze”. Był on czynny od godziny 11:00 do 14:00 i umiejscowiono go na tarasie w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych.

Cele programu „Czyste Powietrze”

Najważniejszym celem dla organizatorów programu jest poprawienie jakości powietrza w rejonie, jak również zmniejszenie emisji tzw. gazów cieplarnianych do atmosfery.

Założeniem programu jest poprawa efektywności ocieplania domów jednorodzinnych oraz stopniowa zmiana źródeł ciepła tak, aby ich wykorzystywanie było jak najmniej szkodliwe dla środowiska jak tylko jest to możliwe.

Rola punktu informacyjnego na tarasie

Jak wspomniano wcześniej, na tarasie Domu Kultury w Łaziskach Górnych utworzony został 29 lipca punkt informacyjny w związku z programem „Czyste Powietrze” realizowanym przez miasto.

W punkcie przebywał pracownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Jego zadaniem było informowanie przybyłych mieszkańców Łazisk Górnych i odpowiedz na ich pytania odnośnie dofinansowania do inwestycji termomodernizacyjnych.