Jak co roku w okresie przedświątecznym powiat mikołowski prowadzi Biuro Świętego Mikołaja. Wolontariusze organizują zbiórkę dla potrzebujących oraz jasełka na Rynku w Mikołowie. 

Od wczoraj, czyli 6 grudnia można przynosić dary dla potrzebujących. Co roku, Mikołów tworzy paczki dla najbardziej potrzebujących, aby Święta Bożego Narodzenia dla takich osób również były miłe i ciepłe. Mieszkańcy chętnie biorą udział w akcji, ponieważ to idealna okazja do okazania współczucia bliźniemu oraz niesienia mu pomocy. 

W ramach zbiórki można przynieść prawie wszystko. Ważne, aby przedmioty i produkty były nieużywane. Biuro św. Mikołaja bardzo chętnie przyjmie środki czystości, artykuły szkolne, zabawki oraz produkty spożywcze z długim terminem ważności. Biuro bardzo prosi, aby nie przynosić odzieży.

Punkty zbiórki

Punkty zbiórki będą w czterech miastach – Mikołowie, Łaziskach Górnych, Orzeszu oraz Wyrach. Warto zaznaczyć, że godziny przyjmowania darów mogą się różnić w każdym punkcie. W Mikołowie zbiórka odbędzie się w placówce przy ulicy Rynek 2 w dniach od 6 do 17 grudnia. Biuro będzie otwarte między 13.00 a 16.00 od poniedziałku do piątku, a w soboty od 10.00 do 12.00. Jeśli ktoś nie może przyjść w danych godzinach prezenty można składać również w siedzibie Straży Miejskiej pod adresem Rynek 7. 

Jeśli chodzi o Łaziska Górne, zbiórka odbędzie się w Hotelu Modus, codziennie od 6 do 17 grudnia w godzinach 8.00-20.00.  W Orzeszu wolontariusze będą czekać przy ul. św. Wawrzyńca 13 od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-20.00. Natomiast w Wyrach dary można znosić do biblioteki w godzinach otwarcia placówki, od 6 do 20 grudnia.

A kiedy Jasełka?

Warto pamiętać, że na mikołowskim Rynku zostaną wystawione również Jasełka. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia w godzinach 10.00-12.00. Organizatorami przedstawienia są Biuro św. Mikołaja, Stowarzyszenie “Uśmiech” oraz Mikołowski Bank Spółdzielczy. Aby napełnić się świąteczną atmosferą będzie można wspólnie zaśpiewać kolędy oraz przystroić choinkę.