Podczas weekendu, sytuacja na naszych drogach była względnie spokojna. Patrolujący drogi funkcjonariusze zatrzymali tylko jednego kierowcę pod wpływem alkoholu – to zdarzyło się w niedzielny wieczór. Jednakże, poniedziałkowy poranek przyniósł zdecydowanie większą liczbę nietrzeźwych kierowców. Na drogach zostało zatrzymanych pięć osób – dwie kobiety i trzech mężczyzn – którzy mieli we krwi od 0,4 do 1,3 promila alkoholu.

Z punktu widzenia statystyki, kierowcy jadący w weekend zachowywali się odpowiedzialnie. Tylko jeden pojazd został zatrzymany do kontroli w niedzielę podczas przejazdu przez Ruda Śląska ze strony Bytomia. Kierujący był 57-letnim mieszkańcem Rudy Śląskiej jadącym toyotą, w którego organizmie wykryto prawie 1,4 promila alkoholu. Ale to nie koniec interwencji policji – kolejne pijane osoby zostały zatrzymane podczas akcji „trzeźwy poranek”.

Już o 5:11 rano na ulicy Halembskiej policjanci zatrzymali 56-letniego kierowcę opla. Badanie alkomatem wykazało obecność 0,42 promila alkoholu w jego organizmie, co skutkowało odebraniem mu prawa jazdy za wykroczenie. Cztery minuty później, na ulicy Orzegowskiej, został zatrzymany 27-letni mężczyzna jadący renaultem z 1,1 promila alkoholu we krwi.

Kolejne kontrole nie były mniej niepokojące. O 5:32 na ulicy Szyb Barbary policja zatrzymała 38-letnią kobietę z Rudy Śląskiej, która miała w organizmie 0,92 promila alkoholu. O godzinie 6:21 na ulicy Bankowej została zatrzymana kolejna kobieta, tym razem prowadząca nissana i mającą we krwi 1,34 promila alkoholu. Poranny raport zamknął 46-letni kierowca ciężarówki jadący volvo z naczepą na ulicy Szyb Barbary. O 6:57 miał on w organizmie aż 1,32 promila alkoholu…